Галузі права

Взаємодія зі страховою компанією

Виплата страховою компанією страхового відшкодування збитків особі, що отримала їх в результаті ДТП – питання не завжди приємне та швидке.

Страхові компанії дуже часто ухиляються від взятих на себе зобов’язань, затягують строки та намагаються зменшити суму відшкодування.

Але ситуація ця не безнадійна та має свої варіанти вирішення.

1. Направлення письмової претензії.

Цей варіант сформулює серйозність Ваших намірів та чітко викладе їх на папері, страховій компанії буде зрозуміло, що усне спілкування на цю тему Ви серйозно не сприймаєте та налаштовані на боротьбу. Для написання претензії клієнтом попередньо повинні бути подані всі документи в страхову. Після цього у страхової компанії є певний термін, відведений на прийняття рішення (чи відноситься випадок до страхового або ні) і на саму виплату.

2. Написання скарги до Національного Банку України.

Нацбанк – головний державний орган, що контролює діяльність страхових компаній. Власне ця організація може впливати на видачу і вилучення ліцензій у страхових компаній, є основним контролером та встановлює «правила гри». Перевірка НБУ може суттєво прискорити вирішення Вашого питання.

3. Направлення звернення в МТСБУ.

МТСБУ – є об’єднанням страхових компаній, яке стежить за реалізацією обов’язкових видів страхування, зокрема в сфері їх уваги – обов’язкове страхування цивільної відповідальності автовласників (автоцивілка). У ряді випадків потрібно звертатися саме в МТСБУ, а не в страхову компанію для отримання виплати. Перший варіант, коли страхова компанія не платить грошей, чи затягує процес, або сума виплати занижена. В даному випадку варто звертатися в МТСБУ для сприяння.

Другий варіант, коли ви повинні звертатися в МТСБУ для отримання виплати як потерпілий – якщо винуватець не придбав поліс автоцивілки, але такий поліс наявний у потерпілого. Процедура отримання виплати така ж як у страховій компанії.

4. Звернення до суду.

Найбільш тривалий і складний процес – судовий. Термін вирішення питання може коливатися до декількох років.
Але отримане Вами рішення суду з чітко визначеною сумою відшкодування збитків дає можливість примусового стягнення та є обов’язковим до виконання всіма.

Більше того, у випадку задоволення позову, судові витрати за подання позову та окремих клопотань відшкодовується Вам Відповідачем, тобто Страховою компанією окремо від виконання рішення суду.

Адвокати ADVA готові підтримати Вас на кожному етапі, надати ґрунтовні консультації та рекомендації щодо якнайшвидшого отримання позитивного результату.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×