Галузі права

Визначення розміру аліментів і заборгованості за аліментами

За останні роки законодавство про аліменти суттєво змінилось та надає значно більший обсяг інструментів для захисту інтересів дітей.

Якщо клієнту необхідно в повному обсязі реалізувати право дитини на отримання аліментів, без допомоги адвоката не обійтися.

Адвокати ADVA детально проконсультують Вас щодо останніх змін у законодавстві та визначить оптимальний спосіб стягнення аліментів: через подання заяви про видачу судового наказу чи пред’явлення позову.

Батькам слід пам’ятати, що згідно до сімейного законодавства України мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину — 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Проте, фактичний розмір аліментів на утримання дитини визначається в залежності від багатьох факторів та врахування всіх обставин ситуації (потреби дитини, доходи та майновий стан батьків).

Також Сімейний кодекс України передбачає, що аліменти призначаються рішенням суду з дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу — із дня подання такої заяви.

Отже, чим швидше ви звернетесь до спеціаліста, тим раніше ваша дитина почне отримувати гарантовані законодавством аліментні виплати.

Досить часто виникає необхідність стягнення не лише аліментів, а й заборгованості за ними. У випадку прострочення здійснення виплат, на батьків покладається додаткова фінансова відповідальність — пеня.

Визначення розміру аліментів, а тим більше заборгованості за ними — це досить складне питання, а тому воно потребує детального опрацювання в кожному окремому випадку.
Залучення юристів ADVA до вирішення цього питання – запорука захисту прав дитини на належне матеріальне утримання.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×