Галузі права

Визначення частки спадщини в спадковій масі

Законодавство України дає громадянину право самостійно призначати спадкоємців шляхом складання заповіту та розподіляти майно на свій розсуд.

Таким чином, під час складення заповіту, спадкодавець може виділити частки у спадщині кожному спадкоємцю або, наприклад, залишити спадщину одному спадкоємцю без залучення інших.
Однак, навіть якщо особа вказана у заповіті, як єдиний спадкоємець, згідно до Цивільного кодексу України, існує перелік осіб, які мають право на отримання обов’язкової частки спадку, незалежно від змісту заповіту. До них належать:

  • малолітні, неповнолітні та повнолітні непрацездатні діти спадкодавця (зокрема усиновлені);
  • непрацездатна вдова або вдівець;
  • непрацездатні батьки (зокрема усиновителі);
  • діти, що були зачаті за життя спадкодавця й народжені після відкриття спадщини.

Обов’язкова частка цих осіб дорівнює половині від тієї частки, яка належала б кожному претенденту на спадок за законом. Отже, для визначення можливих претендентів на обов’язкову частку спадщини потрібно встановити коло осіб, які могли б претендувати на неї за законом у разі відсутності заповіту. Не менш важливо визначити, з якого майна складається спадщина.

У спеціалістів ADVA є досвід у подібних справах, і вони допоможуть вам розібрати таку ситуацію, оцінити перспективу спадкування та визначити чіткий порядок дій.

Що ж стосується прийняття спадщини за законом, то на перший погляд усе просто: він передбачає рівні частки спадкоємців. Проте, існує багато випадків, коли неможливо чи незручно виділяти ідеальні частки у певному майні, що входить до спадкової маси.
В таких випадках спадкоємцям доцільніше домовитись про виплату певної компенсації чи перерозподілити частки, прив’язуючись до конкретного майна.
Під час усної консультації з такого питання, юристи ADVA повністю проаналізують ситуацію, що склалась, запропонують вигідні для клієнта варіанти та допоможуть провести переговори з іншою стороною для прийняття найкращого рішення в інтересах клієнта.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×