Галузі права

Виплата страхового відшкодування в результаті ДТП

Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» передбачено обов’язкове страхування відповідальності власника транспортного засобу за збиток, заподіяний третім особам у результаті ДТП.

Завдяки такому виду страхування, збитки, заподіяні життю, здоров’ю і майну тих, хто постраждав внаслідок ДТП відшкодовується, та відбувається захист майнових інтересів страхувальників, оскільки збиток замість винного в ДТП (який не завжди може бути достатньо платоспроможним) відшкодовує страхова компанія.
Якщо особа потрапила у ДТП, для отримання страхового відшкодування необхідно подати визначений пакет документів та протягом 30 днів подати заяву про відшкодування збитків до страхової компанії.

Відповідно до Закону страховик зобов’язаний протягом двох робочих днів з дня отримання повідомлення про настання події, що містить ознаки страхового випадку, розпочати її розслідування, у тому числі здійснити запити щодо отримання відомостей, потрібних для своєчасного здійснення страхового відшкодування.
Страхова виплата здійснюється безпосередньо потерпілому або особам, які надають послуги з ремонту пошкодженого майна, лікування потерпілих та інші послуги, пов’язані з відшкодуванням збитків.

Законом передбачено, що представники страховика повинні самі організувати огляд пошкодженого автомобіля. Якщо протягом 7 днів страхова компанія не оглянула ваш автомобіль, краще звернутися до незалежного експерта. Залежно від результатів експертизи необхідно у страхової компанії отримати довідку із зазначенням тих документів, які ви подавали працівникам страхової компанії після ДТП.

Страховик, протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, за наявності документів про дорожньо-транспортну пригоду, але не пізніше як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний: у разі визнання ним вимог заявника обґрунтованими — прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування та виплатити його.

Страховик зобов’язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення протягом 3 робочих днів з дня його прийняття.

Радимо подавати позовну заяву, якщо страховик не дав відповіді у встановленій формі після закінчення 15 денного терміну з дня подання йому останнього документу.

У разі якщо страховик не бажає виконувати свої обов’язки у встановлений законодавством термін, постраждала особа має право отримати компенсацію з урахуванням індексу інфляції та 3% річних згідно Цивільного Кодексу України.

Якщо ви зіткнулись із подібною ситуацією, звертайтесь до компанії ADVA – наші адвокати готові допомогти Вам в отриманні суми відшкодування, як в досудовому, так і в судовому порядку.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×