Галузі права

Відновлення строку прийняття спадщини

Стаття 1270 ЦК України передбачає, що для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Протягом цього періоду всі зацікавлені особи мають подати нотаріусу свої заяви та відповідні документи для отримання спадку або відмови від нього.
По закінченні вказаного строку нотаріус визначає, хто з осіб, що звернулись до нього має право на оформлення спадщини, а кому слід відмовити та з яких причин.

У багатьох випадках спадкоємці пропускають строки звернення із заявою про прийняття спадщини. Це трапляється з різних причин: від’їзд, відсутність коштів на оплату нотаріальних дій та виготовлення документів, незнання законодавства тощо.
Що ж робити, якщо ви пропустили строк прийняття спадщини? Варіантів, існує, два:

  • Якщо причина поважна (це треба обґрунтувати доказами), слід звернутися до суду з позовною заявою про надання додаткового строку на прийняття спадщини. Для того щоб не отримати відмову, треба аргументовано викласти свою правову позицію в позовній заяві. Підготовку такої позовної заяви краще доручити досвідченому адвокату.
  • Після отримання рішення суду про надання додаткового строку на прийняття спадщини, з цим рішенням слід знову звернутись до нотаріуса.
    В іншому випадку, якщо всі спадкоємці, які прийняли спадщину, не заперечують проти прийняття частини спадщини вами, необхідно подати нотаріусу відповідну заяву і документи, що підтверджують згоду спадкоємців.

Але кожен випадок індивідуальний. Наші адвокати проконсультують вас з огляду на конкретну ситуацію. І, звичайно, наша команда допоможе Вам із підготовкою й оформленням усіх необхідних документів.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×