Галузі права

Трудові гарантії: відпустка, лікарняний, декретна відпустка

Особа, яка працює за трудовим договором, має право користуватись всіма трудовими гарантіями, передбаченими КЗпП України.

Зокрема, мова йде про відпустки та тимчасову непрацездатність (лікарняний).

Згідно до Закону України «Про відпустки» встановлюються такі види відпусток:

1) щорічні відпустки:

2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням;

3) творча відпустка;

3-1) відпустка для підготовки та участі в змаганнях;

4) соціальні відпустки:

  • відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • відпустка у зв’язку з усиновленням дитини;
  • додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи;
  • відпустка при народженні дитини;

5) відпустки без збереження заробітної плати.

Кожний із вказаних видів відпусток має певні підстави для її отримання та документи, які працівник має долучити до заяви про надання тієї чи іншої відпустки (медичні, навчальні, соціальні тощо).

Своєчасна консультація з адвокатами ADVA збереже час клієнта, необхідний для збору цих документів та допоможе оперативно вирішити питання з наданням відпустки.

Тимчасова непрацездатність (лікарняний) – це непрацездатність особи внаслідок захворювання, травми або з інших причин, яка має тимчасовий зворотний характер під впливом лікування та реабілітаційних заходів, триває до відновлення працездатності.
Тобто, особа, яка працює на умовах трудового договору та за яку роботодавцем сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, має право на час непрацездатності не виходити на роботу.
Підтвердженням тимчасової непрацездатності є лікарняний лист, який видається працівнику лікарнею чи іншою медичною установою. У лікарняному листку зазначається діагноз працівника та період його непрацездатності.

Головним сенсом цієї гарантії є те, що період перебування на лікарняному є оплачуваним, крім того, під час тимчасової непрацездатності, зокрема, особу неможна звільняти та ін.

У випадку, якщо Ваші трудові гарантії порушуються, не зволікайте, а одразу звертайтесь за правовою допомогою до юристів ADVA. Вони завжди нададуть Вам дієві рекомендації щодо Ваших подальших дій та допоможуть захистити свої права.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×