Галузі права

Стягнення невиплаченої заробітної плати

Одне з найрозповсюдженіших порушень прав працівника з боку роботодавця, на жаль, ¾ порушення порядку виплати заробітної плати.

Нараховану але невиплачену заробітну плату працівник може стягнути в досудовому або судовому порядку.

В досудовому порядку працівник, перед яким існує заборгованість по заробітній платі, має можливість звернутися із заявою до комісії по трудових спорах на підприємствах (у разі їх наявності) або до контролюючих органів (Державна служба України з питань праці).

Щодо судового порядку, то, відповідно до статті 221 Кодексу законів про працю трудові спори, у тому числі стосовно стягнення невиплаченої працівнику заробітної плати, середнього заробітку за час затримки розрахунку, компенсації у зв’язку з порушенням термінів виплати заробітної плати, розглядаються також міськими або міськрайонними, районними судами.

У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком. Позивачі у справах про стягнення заробітної плати звільняються від сплати судового збору (стаття 5 Закону України «Про судовий збір»).

До позовної заяви долучаються копії документів, що підтверджують факт роботи особи на підприємстві, а у випадку їх відсутності у позивача, такі документи можуть бути витребувані судом у відповідача – роботодавця.

Якщо у вас виникла подібна ситуація, звертайтесь до юристів ADVA, які нададуть Вам допомогу у виборі способу захисту Ваших прав та підготують для Вас необхідні проекти документів. ADVA завжди на захисті порушених прав клієнта!

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×