Галузі права

Отримання пенсії за віком

Пенсійна реформа внесла багато змін в життя українців, а ще збільшила кількість випадків порушення прав громадян в процесі призначення та виплати пенсій. Згідно із законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для виходу на пенсію у 2021 році після досягнення віку чоловіками та жінками 60 років, потрібно мати страховий стаж не менше 28 років. З кожним наступним роком страховий стаж, що дає право на призначення пенсії за віком, поступово зростатиме і у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.

Якщо у людини на час досягнення зазначеного пенсійного віку немає необхідного страхового стажу, вона зможе вийти на пенсію за віком пізніше, після досягнення 63 або 65 років. Якщо людина продовжуватиме офіційно працювати та набуде необхідний страховий стаж, то пенсія може бути призначена відразу після його набуття.

У разі відсутності необхідного страхового стажу для призначення пенсії за віком після 60 та 63 років, пенсію можна отримати після 65 років. Але для цього потрібно мати мінімум 15 років страхового стажу.

Тривалість страхового стажу, яка дає право на пенсію, визначається на дату досягнення пенсійного віку.

Якщо Ваш страховий стаж менше ніж 15 років, Ви будете отримувати соціальну допомогу після досягнення 65 років відповідно до сукупного доходу сім’ї.
Пенсію за вислугу років призначають за наявності стажу роботи на певних роботах або посадах від 25 років (наприклад, вчителі, медики та ін.).
Подібні реформи стали джерелом виникнення суперечок з органами Пенсійного фонду, тому радимо заздалегідь звернутися за юридичною допомогою.

Юристи ADVА проаналізують Ваші документи (трудову книжку, довідки про стаж і заробітну плату), нададуть обгрунтовану юридичну консультацію, підготують заяви, скарги, позови, нададуть іншу юридичну підтримку для якісного захисту та поновлення Ваших прав.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×