Галузі права

Оскарження протоколу або постанови про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення дорожнього руху

В результаті оформлення порушення водієм правил дорожнього руху працівником поліції, в залежності від виду порушення, виноситься протокол про адміністративне правопорушення чи одразу постанова про притягнення до адміністративної відповідальності.

Якщо Ви не згодні з позицією поліції, Ви маєте право відстоювати свої права.

Протокол про адміністративне правопорушення, після його складення, направляється на розгляд суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення чи за місцем реєстрації правопорушника.

Під час складення такого протоколу, радимо одразу зазначити в ньому про те, що Ви не згодні з інкримінованим Вам правопорушенням.

Далі слід відстежувати матеріали справи, щоб дізнатись, який суд розглядатиме справу та готуватись до судового засідання.

За окремими видами правопорушень, патрульна поліція виносить постанови про притягнення до відповідальності на місці. В такому випадку, за Вашої незгоди з діями поліцейських, таку постанову можна оскаржити до місцевого суду (діє як адміністративний) за місцем Вашої реєстрації або за місцем знаходження Управління патрульної поліції.

КУпАП встановив для водіїв лише 10-денний строк на оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Відлік починається з наступного дня від дня винесення постанови.

Позовна заява має ґрунтуватися на нормах КУпАП. У ній слід обов’язково зазначити, чому Ви вважаєте цю постанову незаконною.

Як бачимо, в обох випадках відстоювання Ваших прав має відбуватись в суді, а тому радимо заручитись підтримкою адвоката для якісної підготовки документів, опрацювання правової позиції та судової практики.

Адвокати з команди ADVA готові надати всю необхідну допомогу у подібних питаннях для захисту Ваших законних інтересів.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×