Галузі права

Дозвіл на виїзд дитини за кордон

Після розірвання шлюбу або припинення фактичних сімейних відносин у батьків, які мають спільних дітей, може виникнути спір стосовно виїзду одного з них разом із дитиною за кордон.

Основний та найпростіший варіант в даному випадку це нотаріально засвідчена згода другого з батьків. У вказаній згоді встановлюється строк, на який вона надається (зазвичай, від 6 місяців до 12) та держави, у які планується виїзд, а також мета виїзду.

Існують окремі випадки, коли той з батьків, з ким визначено місце проживання дитини, може виїхати з нею за кордон і без згоди іншого.
Тут визначальним є:

  • наявність документу (рішення органу опіки та піклування або рішення суду) про визначення місця проживання дитини з тим з батьків, з яким виїжджає дитина;
  • щодо до нього не застосовуються заходи примусового виконання рішення про встановлення побачення з дитиною та про усунення перешкод у побаченні з нею;
  • строк поїздки не перевищує одного місяця;
  • мета поїздки: лікування, навчання, участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, оздоровлення та відпочинок дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей тощо;
  • інформування іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки (якщо відомо місце проживання), шляхом надсилання рекомендованого листа про тимчасовий виїзд дитини за межі України, із зазначенням мети виїзду, держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Також, самостійне рішення про виїзд з дитиною може прийняти один з батьків, якщо наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтверджена довідкою органом державної виконавчої служби або приватного виконавця.

У випадку відсутності всіх визначених вище умов – можна звернутись з позовом до суду та отримати відповідне рішення.

Юристи компанії ADVA допоможуть Вам з підготовкою необхідних пакетів документів для оформлення згоди одного з батьків на виїзд дитини за кордон, з отриманням довідки про наявність заборгованості зі сплати аліментів, а також, за необхідності, з підготовкою позовної заяви та отриманням відповідного рішення суду.

Первинна юридична консультація (до 20 хв.)
150 грн
Юридичний аналіз ситуації та усна консультація
400 грн
Проведення переговорів в інтересах клієнта
350 грн
Юридичний аналіз ситуації та письмова консультація
300 грн
Підготовка проекту документа
700 грн
Розробка плану дій в ситуації клієнта
1000 грн
Оформити замовлення ×